نمایندگی لامپ UVC شرکت SANUVOX کاناداطراحی سیستم های UV استریل هوا و سطوح

لامپ‌های UVC مونوکروماتیک توان بالا


سیستم‌های ضدعفونی هوا

طراحی و دوزسنجی UV

دستگاه‌های استریل سطوح

کاربرد UV در صنایع غذایی

نمایندگی رسمی لامپ UVC شرکت SANUVOX  کانادا

دوزسنجی UV با استفاده از رادیومتر

شبیه سازی با نرم افزار انحصاری

طراحی و محاسبه ضدعفونی UV

میزان اشعه UVC خروجی هر لامپ در طول موج 254 نانومتر متفاوت است که این موضوع با وات برق مصرفی لامپ قابل تشخیص نمی‌باشد، متخصصان شرکت نارون با استفاده از رادیومتر و تجهیزات پیشرفته، سیستم ضدعفونی مطابق با شرایط مورد نظر شما را طراحی کرد

شرایط کارکرد، دما، فاصله، جنس سطوح و مقدار جذب اشعه یووی سی ، ذرات هوا و رطوبت هوا باعث جذب تشعشعات در فواصل مختلف  می شوند. لذا رسیدن به میزان ضدعفونی مورد نظر کارفرما در هر طراحی نیازمند اندازه گیری و محاسبات دقیق به منظور تشخصی تعداد و نوع لامپ های مورد نیاز می باشد. شرکت نارون با استفاده از تجهیزات پیشرفته ، نیاز و شرایط مورد نظر کارفرما را به طور دقیق شبیه سازی می کند و سپس با استفاده از مقادیر اندازه گیری شده اقدام به طراحی سیستم یووی می نماید. همچنین شما می توانید عملکرد سیستم یووی فعلی مورد استفاده خود را توسط متخصصان ما آزمایش نمایید تا از عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل فرمایید.

ضدعفونی هوا UVC

ضدعفونی اشعه UV-C

اشعه ماوراء بنفش (UV) نوعی نور است که برای چشم انسان نامرئی است. بخشی از طیف الکترومغناطیسی بین اشعه ایکس و نور مرئی را اشغال می کند. لامپ‌های UVC همان نوع طول موج‌هایی را تولید می‌کنند که پرتوهای خورشید هستند. طول موج UVC برای آسیب رساندن و تخریب اسید نوکلئیک (DNA/RNA) در قلب موجودات بیولوژیکی شناخته شده است.  دوز کافی اشعه UVC می تواند به کاهش بار میکروبی بیولوژیک سطوح و هوا کمک کند

چرا فیلترها ضدعفونی کننده هوا نیستند؟

فیلترها آلودگی را ازبین نبرده و تنها در خود نگه می‌دارند و پس از مدتی خود به منبعی انباشته‌شده از آلاینده‌ها تبدیل می‌شوند. همچنین بسیاری از آلاینده‌ها بسیار کوچکتر از آن هستند که بتوان آنها را بوسیله مرغوبترین فیلترها(HEPA) به‌دام انداخت. تشعشعات خورشید در طول موج‌های خاصی باعث از‌بین رفتن آلودگی‌های شیمیایی و بیولوژیک ایجاد شده در اتمسفر زمین و ضدعفونی هوا  می‌شود. محصولات شرکتSANUVOX دقیقا همان طول موج‌ها را ایجاد می‌نمایند تا فرایند ضدعفونی هوا طبیعی خورشید در اختیار شما باشد. علاوه بر تصفیه و ضدعفونی هوا، لامپ یو وی مانع از تکثیر انواع قارچ، باکتری و سایرآلاینده‌های میکروبی و ایجاد رسوب در سطح کویل دستگاه های هواساز و فن‌کویل ها می‌شود و بوی نامطبوع هوای خروجی که ناشی از رشد قارچ و باکتری بر سطح کویل می باشد را ازبین‌می‌برد.

قرارگیری لامپ UV در داخل کانال هوا

نصب لامپ UV بر روی کویل هواساز

جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی کویل مسی

ضدعفونی سطوح و محیط

طراحی سیستم ضدعفونی با نرم افزار احتصاصی به طور ویژه برای فضای مورد نظر شما انجام می پذیرد، زمان ضدعفونی بر اساس کاربری فضا و متراژ تحت پوشش برای 3 LOG کاهش بار میکروبی  از چند دقیقه تا چند ساعت مقدور می باشد.

امکان طراحی ضدعفونی محیط  در چند دقیقه

کاربردهای UV در صنایع غذایی

افزایش ماندگاری شیر 

آلودگی هوا سالن تولید به داخل محفظه دستگاه‌ پرکن نفوذ کرده و با آلودگی نازل‌ها به داخل شیر منتقل می‌شود. این آلودگی در زمان پایین آمدن سطح شیر در مخزن به داخل مخازن کشیده شده و شیر را آلوده می‌کند.

جلوگیری از کپک زدگی نان و کیک

عامل اصلی کپک نان و کیک، انتقال آلودگی از هوا به روی سطح نان در زمان سرد شدن می‌باشد. ضدعفونی هوای سالن سرد کن و یا تونل‌سرد باعث جلوگیری از انتقال ذرات به سطح محصول و افزایش ماندگاری می‌شود

جلوگیری از کپک سردخانه

رطوبت نسبی بالا در دمای بالای صفر باعث رشد کپک در هوای سردخانه و انتقال آن به سطح میوه ‌ها و ایجاد کپک سفید پنبه‌ای می‌شود. ضدعفونی هوای سردخانه از اینجاد کپک بر روی میوه ها جلوگیری می کند.

ضدعفونی هوای سالن تولید

مجاورت صنایع آلاینده مانند مرغداری‌ها و دامداری‌‌ها باعث افزایش بار میکروبی هوا در سالن تولید می‌‌شود که این آلودگی به کانوایرها، پرکن ها و مخازن به محصول منتقل شده و باعث کاهش ماندگاری خواهد شد.

کاهش کپک و مخمر و بار میکروبی

خشکبار و انواع میوه خشک در فرآیند تولید سنتی دچار آلودگی میکروبی کپک و مخمر می‌شوند. تکنولوژی UV می‌تواند کپک و مخمر مواد غذایی را تا 99.98 (4log) کاهش دهد.

ضدعفونی بطری ، نایلون و فویل

آلودگی بطری یا نایلون بسته‌بندی از عوامل اصلی فساد مواد غذایی می‌باشد. اشعه UV قادر خواهد بود که بدون مواد شیمیایی و باقیمانده، ظروف و بطری را در کمترین زمان ضدعفونی نماید.

محصولاتUVC َشرکت نارون

بین کانالی BIO WALL

ضدعفونی محیط UV

تونل یووی ضدعفونی 

لامپ UV کویل هواساز