دستگاه رطوبت‌گیر صنعتی

انبار  غلات و خشکبار

اتاق‌ سرور و تجهیزات الکترونیکی 

دستگاه های خشک کن صنعتی

رطوبت گیر چیست؟

دستگاه های رطوبت گیر صنعتی شرکت نارون با ظرفیت 200 الی 300 لیتر در دقیقه قادر می باشند در انبار و سردخانه مواد غذایی ، دستگاه های خشک کن و سایر  فضاهای صنعتی و تجاری رطوبت هوای را در محدوده مورد نیاز شما پایین آورده و از هزینه های برق، استهلاک و ریسک کپک زگی و هجوم آفات جلوگیری نمایند

کاربردهای رطوبت گیر صنعتی


دستگاه رطوبت گیر هوای صنعتی

NARVAN TECH

شرکت نارون در 10 سال اخیر در زمینه رفع مشکلات کیفیت هوا و تأمین هوای پاک در صنایع پزشکی و غذایی فعالیت داشته است. استریل هوا، تصفیه هوا و سیستم های رطوبت‌گیر بخشی از راه‌حل‌های متخصصان نارون برای تامین هوای بهتر می باشد.


رطوبت‌گیر صنعتی در صنایع غذایی


دستگاه رطوبت گیر صنعتی هوا و کمپرسور

رطوبت‌گیر دستگاه خشک کن

دستگاه رطوبت گیر انبار

رطوبت‌گیر انبار و سردخانه

کاربردهای دستگاه رطوبت گیر صنعتی

دستگاه رطوبت گیر صنعتی هوا

جلوگیری از تقطیر آب در سطوح

مضرات تقطیر آب

هنگامی که سطوح سرد توسط هوای مرطوب احاطه می شود، بخار آب مانند "عرق" روی یک لیوان نوشیدنی سرد در تابستان روی سطح تقطیر می شود. این موضوع می تواند به مشکلات بسیاری منجر شود. به عنوان مثال، مصرف کنندگان در یک سوپرمارکت ممکن است نتوانند غذاهای یخ زده را در یک ویترین یخچال دار با در شیشه ای ببینند. این ممکن است به معنای هزاران دلار از دست دادن درآمد باشد. در حالت دیگرتقطیر  می تواند بر روی سازه اصلی فلزات در سردخانه و یا تجهیزات صنعتی ایجاد شود، که می تواند خوردگی و زنگ زدگی  را تسریع کند و عمر تجهیزات را کوتاه کند. در این موارد، رطوبت‌گیرهایی تعبیه می‌شوند تا سطح سرد را با هوای خشک احاطه کنند.

کاربردهای جلوگیری از تعریق در سطوح


جلوگیری از کپک‌زدگی محصول

دستگاه رطوبت گیر جذبی

رطوبت و رشد کپک و باکتری ؟

تقریباً در همه مواد کپک و قارچ وجود دارد. آنها می توانند بدون رطوبت زنده بمانند و برای دهه ها و حتی قرن ها خاموش بمانند. اما زمانی که رطوبت و منبع غذایی در دسترس باشد، به سرعت تکثیر خواهند شد. این رطوبت نباید به صورت مایع باشد. ارگانیسم های میکروسکوپی می توانند از رطوبت موجود در مواد جامد استفاده کنند زیرا به مقدار کمی نیاز دارند. رطوبت گیرها با هوای خشک از رطوبت جلوگیری می کنند.

کاربردهای رطوبت گیر در کاهش رشد کپک:


دستگاه رطوبت گیر تبریدی

رطوبت‌گیر فضاهای تجاری

رطوبت گیر چیست؟

دستگاه های رطوبت گیر شرکت نارون با ظرفیت 200 الی 300 لیتر در دقیقه قادر میتوانند در   فضاهای صنعتی و تجاری رطوبت هوای را در محدوده مورد نیاز شما پایین آورده و با کاهش بار دستگاههای تهویه ، از هزینه های برق، استهلاک جلوگیری نموده و در زمان خاموش بودن سیستم تهویه در انبار و یا زمان تعطیلی  ریسک کپک زگی و هجوم آفات جلوگیری نمایند

کاربردهای رطوبت گیر صنعتی


جلوگیری از جذب رطوبت 

دستگاه رطوبت گیر تجاری هوای شمال

محصولات جاذب رطوبت

تقریبا هر ماده ای تمایل به جذب رطوبت دارد،جتی رزین‌های پلاستیکی نیز تا 8 درصد وزن خود رطوبت جذب میکنند. در بسیاری از موارد این جذب رطوبت مشکلی ایجاد نمی کند. اما در مواردی می تواند خساراتی را ایجاد کند، به عنوان مثال رطوبت می تواند در ضریب انبساط حرارتی اجسام اثر گذارد، و یا محصولات دارویی با جذب رطوبت دچار تغییرات شیمیایی می شوند. بسیاری از مواد غذایی مانند نان، کیک و خشکبار با جذب رطوبت دچار کاهش ماندگاری و فساد پیش از موعد می شوند.

کاربرد رطوبت گیر در کاهش جذب رطوبت


رطوبت گیر دستگاه خشک کن

رطوبت گیر دستگاه خشک کن

افزایش عملکرد خشک کن صنعتی

اکثر محصولات با استفاده از هوای گرم خشک می شوند تا رطوبت را تبخیر کرده و آن را دور ببرد. با این حال، اغلب هوای گرم یا خیلی کند است یا به محصول آسیب می رساند. به عنوان مثال، آنزیم ها در اثر حرارت از بین می روند و اگر مخمر با هوای بسیار گرم خشک شود، نمی تواند به درستی کار کند. دامنه کاربردهای خشک کردن محصول برای رطوبت گیرها در سال های اخیر به طور قابل توجهی گسترش یافته است، زیرا مشتریان اثرات مثبت خشک کردن در دمای پایین را بر کیفیت محصول بررسی می کنند. رطوبت گیرها این بهبود کیفیت را بدون کاهش سرعت پردازش امکان پذیر می کنند.

کاربرد رطوبت گیر در دستگاه خشک کن