دستگاه رطوبت‌گیر مرکزی


رفع بوی نامطبوع و نم‌زدگی

کاهش استهلاک ساختمان

کاهش رطوبت محیط حتی در زمان خالی بودن ویلا

دستگاه رطوبت گیر هوا مرکزی

رطوبت بالای هوا در مناطق مرطوب باعث افزایش پوسیدگی، زنگ‌زدگی و افزایش استهلاک ساختمان می شود. بوی نامطبوع ایجادشده نیز به دلیل رشد آلودگی باکتریایی در تشکها موکت و مبلمان می‌باشد. دستگاه مرکزی رطوبت‌گیر، دربیرون ساختمان قرارگرفته و پس‌از رطوبت‌گیری هوا، هوای خشک را به‌طور یکنواخت در تمام نقاط ساختمان به گردش در می‌آورد.

دستگاه رطوبت گیر هوا مرکزی نم زدگی

رفع نم زدگی

کاهش رطوبت حتی در زمان خالی بودن ویلا

دستگاه رطوبت گیر هوا ویلا

جلوگیری از استهلاک

گردش یکنواخت هوای خشک در فضای داخل

رطوبت گیری هوای مازندران

رفع بوی نامطبوع

جلوگیری از تکثیر کپک و باکتری با کاهش رطوبت

با کاهش رطوبت هوا ،زیبایی دکوراسیون ویلای شما مانند روز اول حفظ خواهد شد.

دستگاه رطوبت گیر هوا ویلا

دستگاه رطوبت‌گیر ویلا

دستگاه رطوبت گیر هوا ویلا

سیستم رطوبت‌گیر استخر

دستگاه رطوبت گیر هوا انبار

رطوبت‌گیر صنعتی و تجاری

مزایای دستگاه رطوبت گیر هوا

رطوبت‌گیری در زمان خالی‌بودن ویلا

زمان طولانی خالی بودن ویلا در نقاط شرجی باعث می شود که سیستم تهویه برای ساعات طولانی خاموش باشد. این موضوع باعث افزایش رطوبت هوای داخل می گردد. دستگاه رطوبت گیر مرکزی با سنسور هوشمند تنها با کمتر از چند ساعت کار در هفته از افزایش رطوبت ویلای شما در زمان تخلیه بودن جلوگیری می نماید.

تفاوت دستگاه رطوبت‌گیر و کولر گازی

کولرهای گازی در فصول معتدل و سرد قادر به کاهش رطوبت نسبی هوا نیستند. همچنین هوای خروجی کولرهای گازی سرد بوده که باعث شده نتواند نم زدگی در نقاط مختلف را خشک نماید. دستگاه های رطوبت گیر علاوه بر مصرف برق بسیار پایینتر نسبت به کولر گازی، هوای خروجی با دمای محیط داشته که باعث میشود رطوبت وسایل و الیاف خشک شود.


مزایا نسبت‌به رطوبت‌گیر پرتابل

دستگاه‌های پرتابل ظرفیت رطوبت‌ گیری پایینی دارند و برای کل فضای ساختمان مناسب نیستند، همچنین قادر نیستند گردش هوا را در کل محیط برقرار کنند. لذا می‌بایست از چندین دستگاه به طور همزمان در نقاط مختلف ویلا استفاده شود . از طرف دیگر به دلیل استفاده از برق داخلی ساختمان، خطر آتش سوزی و اتصالی داشته و علاوه بر هزینه اولیه زیاد، ریسک مالک  را افزایش می‌دهند.

نصب و کانال کشی دستگاه رطوبت گیر هوا

1-گردش هوای خشک به طور یکنواخت در تمام فضاها

سیستم رطوبت‌گیر مرکزی با گردش یکنواخت هوای خشک در نقاط مختلف ساختمان، رطوبت را از سطوح مختلف جذب کرده و از محیط خارج می کند. دستگاه‌های رطوبت‌گیر پرتابل ظرفیت پایینی دارند و قادر نیستند گردش هوا را در کل محیط برقرار کنند و می‌بایست از چندین دستگاه به طور همزمان در نقاط مختلف ویلا استفاده شود. همچنین به دلیل استفاده از برق داخلی ساختمان، خطر آتش سوزی و اتصالی را افزایش می دهند. 

2-جلوگیری از نم زدگی و رفع بوی نامطوبع محیط

در زمان خالی بودن ویلا، امکان روشن گذاشتن سیستم تهویه برای رطوبت گیری وجود ندارد. سیستم رطوبت‌گیر مرکزی تنها با کمتر از 6 ساعت در هفته، رطوبت ویلای شما را در زمان عدم استفاده و خالی بودن، پایین نگه داشته و از نم‌زدگی ، رشد آلودگی و بوی بد در ویلا جلوگیری نماید. عملکرد دستگاه رطوبت گیر کاملا اتوماتیک بوده و توسط سنسور رطوبت سنج ، رطوبت هوا را به طور دایمی اندازه گیری کرده و در صورت افزایش رطوبت ، به طور خودکار روشن شده و مجددا رطوبت هوا را به سطح تنظیم شده کاهش می دهد.

دستگاه رطوبت گیر نم زدگی
دستگاه رطوبت گیر هوا

3-کاهش استهلاک ساختمان و جلوگیری از پوسیدگی

کاهش دما در شب موجب تقطیر آب در سطوح مختلف می شود. قطرات آب تقطیر شده باعث تخریب مواد مختلف می شود که اثر آن به صورت زنگ زدگی فلزات، خوردگی چوب، نم زدگی سطوح سیمانی و گچ نمایان می گردد. این فرسایش علاوه بر اینکه زیبایی فضای داخل را کاهش می دهد، سالانه هزینه زیادی را جهت تعمیر و نگهداری ساختمان به مالک تحمیل می کند. نقاشی ، پوسیدگی رادیاتورها، رسوب حمام و سرویس‌ها، زنگ‌زدگی پنجره ها و وسایل الکترونیکی، پوسیدگی مصنوعات چوبی ، زنگ زدگی سیم کشی و قطعات برقی از عواقب رطوبت بالا در محیط می باشند.

4-رفع کپک و باکتری در تشک‌ها، موکت و مبلمان

رطوبت بالای هوا باعث تقطیر آب در الیاف مبلمان و موکت می گردد. رطوبت جذب شده باعث تکثیر ذرات باکتریایی و قارچی در این سطوح می گردد. لکه های سبز یا  سیاه ، اثرات نم زدگی و یا سفیدک مشاهده شده در این سطوح همان باکتری و کپک تکثیر شده می باشند. بوی نامطبوع منتشر شده در محیط های شرجی نیز ناشی از همین آلودگی کپک و باکتری است که میتواند باعث شدت آلرژی،حساسیت پوستی و یا عفونت قارچی در افراد گردد.

نم زدگی موکت و ویلا
جلوگیری از نم زدگی ویلا و خانه

5-جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی قطعات فلزی و چوبی

رطوبت می تواند باعث شود که اجزای چوبی به کار رفته در ساختار و اسکلت خانه مانند تیرها، تیرچه ها و ناودانی ها خیس شده و در نهایت پوسیده شود. این می تواند یکپارچگی ساختاری چوب را تضعیف کند و منجر به آسیب ساختاری و به طور بالقوه به خطر افتادن پایداری کل ساختمان شود. همچنین با نفوذ رطوبت در بافت چوب، میکروارگانیسم ها مثل کپک و باکتری شروع به رشد کرده و باعث خوردگی و پوسیدگی بافت تزیینات چوبی و مبلمان می گردد.

جهت مشاوره با کارشناسان نــارون تماس حاصل فرمایید.

دستگاه رطوبت‌گیر استخر

رطوبت گیر هوای استخر

کاهش رطوبت استخر

استخرهای سرپوشیده و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. به عنوان مثال، هنگامی که آب استخر تا دمای شنا گرم می شود، رطوبت اضافی در محوطه استخر داخلی آزاد می شود. این رطوبت به شدت مملو از مواد ضدعفونی کننده کلر یا برم است و به هر چیزی که با آن تماس می گیرد حمله می کند. در صورت کنترل نشدن، کپک و باکتری به هر اینچ از تأسیسات استخر سرپوشیده و همچنین هر ساختار مجاور نفوذ می کند. برای جلوگیری از مشکلات پوسیدگی و زنگ‌زدگی، سرمایه‌گذاری در رطوبت‌گیر مناسب اتاق استخر می‌تواند در هزینه صرفه‌جویی کند و محیطی سالم را برای مشتریان حفظ کند.

رفع تقطیر آب در دیوار و سقف

سیستم‌های رطوبت‌زدایی NARVAN TECH برای استخرهای شنای سرپوشیده و مراکز آبی کلیدی هستند. راه حل NARVAN TECH  علاوه بر هماهنگی با سیستم هایی که دمای آب، کیفیت آب و کیفیت هوا را کنترل می کنند، از سلامت کاربران ساختمان محافظت می کند. از یکپارچگی ساختاری سیستم های ساختمان محافظت می کند. و انرژی، آب و منابع تصفیه آب را حفظ می کند. این سیستم با کاهش رطوبت ناشی از تبخیر آب گرم، از تقطیر و نم زدگی دیوار و سقف جلوگیری می کند. همچنین با رطوبت گیری از هوای محیط، از انتقال بخار آب به سایر فضاهای ساختمان و آسیب های احتمالی پیش گیری می نماید.

جلوگیری از کپک زدگی  

رطوبت هوا عامل اصلی رشد کپک و قارچ در سطوح استخرها می باشند، رشد این آلودگی های باکتریایی در سطوح استخر سرپوشیده، علاوه بر بوی نامطبوع و تخریب زیبایی ساختمان، منجر به ایجاد بیماریهای پوستی و قارچی در افراد شده و سلامت شما را به خطر می اندازد.